Audeze nie spoczywa na laurach i sukcesywnie rozwija swoją gamę produktową. Po wprowadzeniu swoich pierwszych słuchawek dla graczy, modelu Mobius, oraz otwartej konstrukcji Sine DX, przyszedł czas na udoskonalenie referencyjnej serii LCD. Teraz na polskim rynku debiutuje nowa konstrukcja, LCD-4z, która powstała w oparciu o wielokrotnie nagradzany model LCD-4.

Już przy pierwszym kontakcie te otwarte słuchawki zwracają uwagę nową stylistyką. Chociaż od strony wzorniczej projektanci nie zdecydowali się na rewolucyjne zmiany, to z łatwością odróżnimy LCD-4z od pozostałych modeli. Nowe obudowy z magnezu są lekkie, a ich ciemna stylistyka perfekcyjnie współgra ze złotymi akcentami. Całość jest bardzo wytrzymała i cechuje się wysoką odpornością na rezonans, dzięki czemu pozwala uzyskać czysty dźwięk.

Łatwa współpraca z licznymi źródłami dźwięku

Najnowszy model zachowuje charakterystykę brzmieniową pierwowzoru, ale jest znacznie łatwiejszy do wysterowania. To zasługa nowych, specjalnie opracowanych 15-omowych cewek, które współpracują ze źródłami dźwięku znacznie łatwiej niż te, które stosowane są w LCD-4. Model LCD-4z nie zastępuje oryginalnych 200-omowych LCD-4, ale jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników szukających przestrzenniejszego dźwięku.

Podstawą niesamowitych możliwości Audeze LCD-4z są 106-milimetrowe przetworniki planarne. Unikatowa, ekstremalnie cienka membrana waży mniej niż powietrze, które wprawia w ruch i napędzana jest przy wykorzystaniu neodymowych magnesów N50. Wynikające z tego korzyści to m.in. szybsza reakcja przekładająca się na lepszą reakcję na impulsowe zmiany, lepsze obrazowanie, a także bardziej liniowy, głębszy i bardziej precyzyjny bas w porównaniu z innymi słuchawkami.

Najwyższa możliwa jakość brzmienia

Aby uzyskać pożądane parametry, projektanci Audeze niemal podwoili siłę napędową. Podwójny układ magnetyczny Fluxor™ generuje strumień magnetyczny o natężeniu 1,5 Tesli. Dzięki temu konstruktorzy udoskonalili odpowiedź impulsową i znacząco zwiększyli rozdzielczość. Sposobem na dalszą poprawę obrazowania jest opatentowany element Fazor. Jego zadaniem jest redukowanie dyfrakcji fal stojących, co przekłada się na lepszą odpowiedź sopranów i lepszą przejrzystość dźwięku.

Połączenie w jedną całość podwójnego układu magnetycznego Fluxor™, ekstremalnie cienkiej membrany, elementu Fazor, cewki Uniforce™ oraz innych rozwiązań pozwoliło uzyskać znacząco niższe zniekształcenia i wyższą precyzję niż w porównaniu z innymi konwencjonalnymi słuchawkami. Poziom zniekształceń nie przekracza 0,1% przy 100 dB i wynosi ok. 1/10 poziomu tradycyjnych konstrukcji.

Perfekcyjne wykonanie

Wszystkie powyższe rozwiązania i udoskonalenia przekładają się na bardzo dobre parametry. LCD-4z obsługują pasmo przenoszenia od 5 Hz do 20 kHz i mogą poszczycić się mocą maksymalną 15 W oraz maksymalnym poziomem ciśnienia dźwięku przekraczającym 130 dB.

Perfekcyjnie dopracowane, LCD-4z są ręcznie wykonywane przy użyciu najlepszych materiałów. Instalowane w słuchawkach planarne przetworniki dopasowywane są do siebie w zakresie +/- 1 dB. Najwyższa możliwa jakość całej konstrukcji gwarantuje lata bezproblemowego użytkowania.

Słuchawki Audeze LCD-4z są już dostępne w sprzedaży. Nominalna cena modelu wynosi 18 995 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj