MusicCast 20 i MusicCast 50 to dwa nowe głośniki bezprzewodowe Yamahy z rodziny MusicCast. Te uniwersalne konstrukcje są w pełni kompatybilne z systemem multiroom MusicCast, pracując jako samodzielne głośniki, a dzięki obsłudze najnowszych funkcji mogą zostać sparowane w system stereo lub pełnić rolę tylnych głośników efektowych w połączeniu z kompatybilnym amplitunerem kina domowego lub soundbarem.

Większy z głośników, MusicCast 50, wyznacza całkowicie nowy poziom jakości i potęgi brzmienia wśród głośników bezprzewodowych. Mimo swojej kompaktowej konstrukcji urządzenie dostarcza dźwięk tak mocny, że z łatwością może posłużyć jako jedyne źródło dźwięku podczas domowej imprezy. To zasługa zastosowanego wzmacniacza (35 W × 2) oraz nagłośnienia składającego się z dwóch 100-milimetrowych przetworników niskotonowych i dwóch 30-milimetrowych kopułek wysokotonowych.

Mniejszy głośnik, MusicCast 20, perfekcyjnie wpisuje się w wystrój domowych wnętrz. Przy wymiarach 150 × 186 × 130 mm (S × W × G) z łatwością mieści się w nawet niewielkiej przestrzeni, zapewniając przy tym emocjonujący dźwięk. Układ nagłośnieniowy tworzą 90-milimetrowy głośnik niskotonowy, wspomagany przez dwie membrany pasywne, oraz 30-milimetrowa kopułka wysokotonowa. Przetworniki zasilane są przez wzmacniacz o mocy 40 W (25 W sekcja niskotonowa + 15 W sekcja wysokotonowa).

MusicCast Surround i MusicCast Stereo

Pod względem funkcjonalnym obydwa modele prezentują wyrównany, niesamowicie wysoki poziom. Elementem wyróżniającym jest kompatybilność z najnowszą funkcją systemu multiroom MusicCast – MusicCast Surround. Sam system jest autorskim rozwiązaniem Yamahy, które umożliwia nagłośnienie praktycznie wszystkich pomieszczeń w całym domu. Wystarczy, że każde z urządzeń z rodziny MusicCast zostanie podłączone do tej samej sieci. Dzięki MusicCast Surround możliwości systemu Yamahy idą o krok dalej. Funkcja ta pozwala wykorzystać modele MusicCast 20 i MusicCast 50 w zestawach kina domowego w roli tylnych głośników efektowych.

Łącząc się bezprzewodowo z kompatybilnym amplitunerem AV lub soundbarem, głośniki pozwalają stworzyć funkcjonalny i wyrafinowany system nagłośnieniowy, bez konieczności prowadzenia kabli głośnikowych wokół pokoju. Ponadto oba modele obsługują funkcję MusicCast Stereo. Umożliwia ona sparowanie dwóch głośników, dzięki czemu użytkownik może stworzyć prawdziwy bezprzewodowy system stereofoniczny.

Wszechstronna łączność bezprzewodowa

Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, najnowsze głośniki obsługują łączność bezprzewodową Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay. Projektanci Yamahy postawili na najnowocześniejsze wersje układów: Wi-Fi 2,4 / 5 GHz oraz Bluetooth 4.2. W modelu MusicCast 50, oprócz wspomnianej już łączności bezprzewodowej, znajdziemy także wejścia optyczne (× 1), stereo mini-jack (× 1) oraz jedną parę RCA. Umożliwiają one podłączenie zewnętrznych źródeł dźwięku, np. telewizora, odtwarzacza CD lub gramofonu z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym.

Łatwy dostęp do muzyki – już w chwilę po włączeniu

Aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania, konstruktorzy wyposażyli MusicCast 20 i MusicCast 50 w przyciski szybkiego wyboru. Pozwalają one na przypisanie do poszczególnych przycisków ulubionych źródeł dźwięku użytkownika, np. internetowych stacji radiowych. Sama obsługa głośników jest niesamowicie łatwa i odbywa się m.in. za pomocą aplikacji MusicCast Controller.

A to nie wszystko. Już w chwilę po podłączeniu do zasilania oraz połączeniu z siecią Internet głośniki zapewniają dostęp do muzyki. To zasługa wbudowanych strumieniowych serwisów muzycznych, m.in. Tidal, Spotify, Deezer i Qobuz. Dodatkowo użytkownicy mogą synchronizować listy odtwarzania i muzykę ze swoich smartfonów lub komputerów. MusicCast 20 i MusicCast 50 obsługują formaty high-res, w tym pliki ALAC (96 kHz/24 bity) oraz FLAC/WAV/AIFF (192 kHz/24 bity).

Yamaha MusicCast 20 i Yamaha MusicCast 50 do sprzedaży trafią w lipcu br. Klienci będą mieli do wyboru dwie wersje kolorystyczne – czarną i białą. Nominalne ceny detaliczne najnowszych modeli poznamy w chwili wprowadzania produktów na rynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj