Jesteś audiofilem i nie wiesz, na jaki sprzęt się zdecydować? Wybór między wieżą, głośnikiem a słuchawkami na pierwszy rzut oka wydaje się być oczywisty – przecież wszystkie te urządzenia bardzo się od siebie różnią. Nie jest to jednak aż tak prosty wybór – urządzenia różnią się nie tylko wyglądem, ale też tonem muzyki, mają swoje plusy i minusy. Kto powinien zwrócić się w stronę słuchawek, a kto w stronę głośników a kto wieży? Przeczytaj!

Wieża z kolumnami

Dla kogoś, kto ma możliwości samotnego słuchania muzyki lub otacza się osobami o podobnym guście. Nie ma chyba sensu kupować dobrego, mocnego sprzętu, żeby puszczać z niego kawałki po cichu. Zastanów się, jak chcesz słuchać muzyki. Zależy Ci na dobrym brzmieniu i dreszczach podczas wczuwania się w dźwięki? Wieża z kolumnami jest dla Ciebie.

Wieżę i kolumny powinieneś dobierać pod typ pomieszczenia. Inne do niewielkiego pokoju, inne do ogromnego salonu wypełnionego meblami i ozdobami. Sprawdź, jaką akustykę ma pomieszczenie, do którego planujesz wstawić wieżę. Jak to zrobić? Możesz chodzić po pokoju klaszcząc – jeśli słyszysz dużo odbić, to znaczy, że akustyka nie jest najlepsza. Możesz też dokonać pomiaru akustycznego za pomocą profesjonalnej aparatury pomiarowej.

Wieża z kolumnami to sprzęt godzien audiofila – dobrze przygotowane pomieszczenie, doskonałe nagłośnienie i wysokiej jakości muzyka pozwolą Ci delektować się każdą nutą.

Głośnik Bluetooth

Jeśli zależy Ci bardziej na mobilności niż na ultra czystej i wypieszczonej jakości dźwięku, zwróć się w stronę głośników Bluetooth. Głośnik przyda Ci się, jeśli jesteś typem imprezowicza lub po prostu lubisz nosić muzykę ze sobą i dzielić się nią z innymi. Głośniki Bluetooth powstały właśnie po to, by nie plątać się w kablach – takie urządzenie możesz zabrać ze sobą wszędzie.

Głośnik może towarzyszyć Ci w każdym pomieszczeniu w domu, a także w plenerze czy podróży. Niektóre urządzenia są przygotowane na najbardziej ekstremalne warunki – są wodoodporne, wytrzymałe na upadki, mają dużą pojemność baterii i niektóre pełnią też funkcję powerbanka.

Głośniki Bluetooth znajdziesz między innymi tutaj: https://www.neonet.pl/akcesoria-komputerowe/glosniki-bluetooth.html

Słuchawki

Słuchawki są dla Ciebie, jeśli nie chcesz (lub nie możesz) dzielić się z innymi swoją muzyką. Przydadzą się w studenckich mieszkaniach lub w biurach – tam, gdzie dobrze jest się odciąć od otaczającego hałasu i skupić na nauce czy pracy. Zwróć uwagę na przepuszczalność dźwięku – i na to, ile decybeli będzie docierało do Ciebie z zewnątrz jak i na to, czy otoczenie, pomimo słuchawek, nie będzie słuchało Twojego ulubionego zespołu razem z Tobą.

Wybieraj raczej słuchawki nauszne – są zdrowsze dla uszu. Jeśli uprawiasz sport i chcesz podczas treningu słuchać muzyki, porozglądaj się za małymi, lekkimi i przylegającymi słuchawkami nausznymi, lub kup słuchawki douszne. Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, staraj się dawać swoim uszom odpowiednią dawkę odpoczynku i nie słuchaj muzyki bardzo głośno.

Możesz wybrać coś dla siebie spośród modeli w sklepie internetowym Neonet: https://www.neonet.pl/hi-fi-audio/sluchawki.html.

Mamy nadzieję, że artykuł pomoże Ci w dobraniu odpowiedniego sprzętu dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj