Skanowanie urządzeń w sieci jest to proces, który jest prowadzony przy pomocy skanera sieci. Jego działanie opiera się na przeszukiwaniu sieci komputerowej w celu odszukania urządzeń, które posiadają adres IP. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej. 

Jak działa skaner sieci lan? 

Skanowanie urządzeń w sieci polega na analizie na temat posiadanych urządzeń oraz na diagnostyce sieci LAN. Skanowanie sieci jest głównym zadaniem do realizacji przez dział IT danej firmy. Odpowiednie działanie sieci pozwala na dostęp do internetu, urządzeń oraz do zasobów firmowych. W momencie awarii niemożliwe jest działanie procesów logistycznych, a to prowadzi do przestojów. Korzyścią dla firmy jest możliwość szybkiego reagowania na różne anomalie. Rozwiązaniem może też być zdalne sterowanie komputerami.  

Odczyt urządzeń sieciowych 

System skanowania sieci jest zintegrowany z modułem odczytu informacji sprzętowo-systemowych. Konfiguracja skanera sprowadza się do analizowania podsieci, analizy portów oraz usług sieciowych. Wykryte urządzenia i odczytywane z nich informacje są zapisywane w celu późniejszej analizy. Wyniki analizy sieci lan zawierają ważne informacje odnośnie urządzenia, czasu odpowiedzi czy adresu IP. Poza tym program analizuje, jakie są aktywne połączenia między urządzeniami, co pozwala na dynamiczną prezentację schematu połączeń, czyli firmowej mapy sieci. 

Na czym polega optymalna analiza sieci? 

Skaner sieci jest wydajnym programem oraz ma wpływ na obciążenie firmowej sieci. Szczegółowa diagnostyka infrastruktury generuje ruch sieciowy, który może być zinterpretowany jako zagrożenie. Inteligentne urządzenia działające jako skaner sieciowy mogą monitorować podejrzane zdarzenia. 

Odczytane informacje pozwalają też na analizę adresów IP, ułatwiając tym samym zarządzanie podsieciami. Skaner IP aktualizuje listę obiektów oraz pozwala na wysyłanie smsów w przypadku określonych działań. 

Na co pozwala jeszcze skaner portów?

Rozwój technologiczny i zarządzanie sieciami it doprowadziły do utworzenia uniwersalnego standardu wymiany informacji. Program służy do zarządzania urządzeniami takimi jak router, drukarka czy przełącznik. Skaner sieciowy pozwala na wysyłanie, odbieranie żądań i przechwytywanie sygnałów. Bezpłatny skaner został wydany ponad 20 lat temu oraz szybko znalazł swoich zwolenników. Taki skaner pozwala użytkownikowi na wykonanie wiele potrzebnych zadań. Skaner lan stanowi najlepsze rozwiązanie dla bezpieczeństwa firmy. Umożliwia również zdalne wyłączanie komputerów, a także udziałów sieciowych zdalne sterowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj