Jaka gitara elektroakustyczna?

Gitary elektroakustyczne to gitary akustyczne, które na swoim pokładzie mają zainstalowaną elektronikę tzw. preamp. Dzięki temu możemy nasz instrument podpiąć bezpośrednio pod wzmacniacz gitarowy lub inną kolumnę aktywną i występować na dużej scenie. Gitary elektroakustyczne są zatem idealną propozycją dla wszystkich koncertujących gitarzystów. Często producenci gitar w swojej ofercie mają tzw. bliźniacze modele gitar akustycznych. Jeden standardowy bez elektroniki oraz drugi opatrzony już w elektronikę. Decydując się na zakup gitary elektroakustycznej warto zwrócić uwagę w jaką elektronikę nasza upatrzona gitara została wyposażona, bo to od jej jakości będzie w dużej mierze zależeć końcowa jakość uzyskanego brzmienia. W niniejszym artykule będziemy chcieli przedstawić Wam trzy, a w zasadzie cztery modele bardzo dobrze wykonanych gitar elektroakustycznych, które są w bardzo atrakcyjnych cenach i nadają się zarówno do celów edukacyjnych jak i zawodowego grania.  

Nasza pierwsza propozycja pochodzi od marki Logan należącego do producenta hiszpańskiego znanego głównie w świecie z produkcji wysokiej klasy gitar klasycznych Miguel Esteva. Są to dwa bliźniacze modele elektroakustyczne jeden z pudłem standardowym, a drugi z tzw. wcięciem cutawayem, które pozwala na wygodniejszą grę w wysokich pozycjach. Spód i boki tych instrumentów wykonane są z mahoniu, przód ze świerku, a gryf z mahoniu. Całość wykończona jest matowym lakierem, w tzw. przypalanym kolorze. Oczywiście na pokładzie znajdziecie preamp, umożliwiający podpięcie gitary do systemów akustycznych oraz tuner, który szczególnie początkującym gitarzystą znacząco ułatwi życie. Gitara jest dość lekka i bardzo dobrze wyważona dając dobry komfort gry. Posiada bardzo wygodny i smukły gryf, idealny dla początkujących gitarzystów i gitarzystek. Do tego cenowo instrument jest w bardzo przystępnej cenie.

Druga nasza propozycja to przepiękna gitara elektroakustyczna Randon RGI PW4CE z wbudowanym układem elektronicznym Fishman. Przód, boki i plecki instrumentu zostały wykonane z orzecha pacyficznego, gryf to mahoń, a podstrunnica i mostek to akacja. Połączenie tych wszystkich elementów daje ciepłe, masywne brzmienie. Poszczególne dźwięki są bardzo czytelne a gitara całościowo brzmi bardzo dynamicznie. Zamontowany przetwornik Fishman ISY 301 wiernie i bez szumów przenosi dźwięk gitary na dowolny system nagłośnieniowy. Do tego bardzo wygodny gryf, ciekawa stylizacja i przystępna cena sprawiają, że instrument ten w tej półce cenowej jest naprawdę warty zainteresowania.

I jako trzecią propozycję chciałybyśmy Wam zaprezentować gitarę elektroakustyczną Gretsch G9531E. Jest to już instrument droższy, ale jednocześnie brzmiący naprawdę w pełni zawodowo. Charakteryzuje się tradycyjną stylistyką i bogatym, skierowanym nieco w kierunku basowego takiego pełnego brzmienia. Do tego długi rezonans i charakterystyczne, łagodne wysokie tony pięknie wypełniają pomieszczenie tworząc jedną spójną harmonię brzmieniową. To wszystko dzięki doskonałemu i niezawodnemu połączeniu mahoniu i topu z świerku Sitka. Całości dopełnia doskonałej klasy elektronika Fishman oraz wykończenie na wysoki połysk. Warto także wspomnieć, że gitary te, są fabrycznie wyposażone w struny D’Addario serii EXP. Jest to doskonały model dla wymagającego gitarzysty poszukującego solidnie wykonanego, dobrze brzmiącego instrumentu w przystępnej cenie.

Podsumowanie

Powyższe przykłady są doskonałym dowodem na to, że już w bardzo atrakcyjnej cenie można nabyć bardzo dobry instrument. Dwie pierwsze propozycje, to oczywiście typowo budżetowy segment, ale naprawdę bardzo porządnie wykonany, co przekłada się na końcowe brzmienie. Nasza ostatnia propozycja to już zawodowa profeska również w bardzo atrakcyjnej cenie. Jeżeli szukacie zatem niedrogiego elektroakustyka, to te modele powinniście obowiązkowo sobie przetestować. 

Hurtowniamuzyczna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj