Czy w domu można uzyskać efekt kinowego brzmienia? Tak! To możliwe, gdy wykorzysta się do tego celu dodatkowe wyposażenie jak soundbar. Wyjaśniamy, czym dokładnie jest i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Czym jest soundbar?

Dzisiaj z tego typu urządzenia korzysta coraz więcej osób. Co to jest soundbar to TV?

Soundbar jest rodzajem urządzenia audio, które ma formę listwy umieszczanej pod telewizorem. Ma ona wbudowane głośniki i dodatkowo może współpracować ze znajdującym się w zestawie głośnikiem niskotonowym – subwooferem.

Ze względu na swoją kompaktową budowę soundbar stanowi wygodną alternatywę dla zestawów kina domowego, które składają się z większej liczby głośników.

Jakie zalety ma soundbar do TV?

Przede wszystkim soundbar pozwala na uzyskanie o wiele lepszej jakości dźwięku, dlatego z pewnością przypadnie do gustu osobom, dla których liczy się jakość domowej rozrywki.

Soundbar umożliwia uzyskanie dźwięku przestrzennego – 3D. Wtedy można poczuć się jak w centrum akcji, ponieważ dźwięki słyszane są dookoła dzięki wielu kanałom i technologiom jak Dolby Atmos i DTS:X. Soundbar może też dodatkowo podnieść jakość audio, na przykład przez wzmocnienie dialogów.

Warto też wskazać, że soundbar ma uniwersalne zastosowanie i sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy ogląda się filmy lub seriale, ale również mecze, koncerty, gra się na konsoli czy słucha muzyki.

Ciekawe modele soundbarów są dostępne na salonydenon.pl/produkty/soundbary, ale jaki wybrać do naszych potrzeb? Sprawdź poniższe podpowiedzi.

Soundbar do telewizora – co wybrać?

Przed wyborem tego typu sprzętu warto dokładnie przeanalizować jego możliwości. Jaki soundbar wybrać – parametry techniczne:

Kanały
Soundbary mogą mieć różną liczbę i rodzaj głośników, co przekłada się na jakość dźwięku. Najczęściej kupowane są modele typu 2.1, 3.1 czy 5.1, co oznacza, że mają 2, 3, 5 głośników w listwie i subwoofer.

Technologie
Warto zdecydować się też na soundbar wykorzystujący zaawansowane technologie, dzięki czemu zapewnia on najwyższą jakość dźwięku. Producenci stosują różne rozwiązania, na przykład Trueplay dla dopasowania dźwięku do wnętrza, tryby odtwarzania dźwięku, tryb nocny, wzmacniacz mowy.

Funkcje sieciowe
Nowoczesne soundbar pozwalają na skorzystanie z wielu funkcji sieciowych i łatwy przesył materiałów, na przykład przez aplikacje Sonos, HEOS, Apple AirPlay 2. Możliwe jest też sterowanie głosowe przez Alexa, Google Assistant.

Łączność
Gdy chce się podłączyć soundbar kabel optyczny czy HDMI to lepszy wybór? Obecnie lepszą jakość dźwięku zapewniają kable HDMI, szczególnie eARC, czyli ze zwrotnym kanałem audio. Umożliwiają one skorzystanie z nowoczesnych technologii i dodatkowych funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj