Subtelne i trwałe, wyfrezowane „M” naniesione jest na metalową obudowę każdej kolumny głośnikowej Magico.  Ten symbol w prosty sposób przypomina użytkownikom Magico, że kupili produkt zrodzony z bezkompromisowego, obsesyjnego dążenia do doskonałości.

Standardy, które zostały ustanowione dla produktów noszących symbol „M” mają swoje konsekwencje. Sukcesywne rozwijanie nowych, nietuzinkowych oraz kosztownych technologii i materiałów sprawia, że produkty te są dostępne tylko dla nielicznych szczęśliwców. Już od dawna Magico zamierzało wprowadzić na rynek bardziej przystępny produkt, ale mimo ciągłych eksperymentów i sprawdzania różnych sposobów ograniczania kosztów w celu osiągnięcia tego celu, uzyskiwane wyniki nie zasługiwały na logo Magico.

Poświęcenie. Pasja. Wiedza. Niemożliwe staje się możliwe.

Magico z dumą prezentuje serię A, dzięki której kolumny głośnikowe Magico stają się dostępne dla szerszego grona nabywców. Model A3 łączy szereg rozwiązań technicznych niespotykanych w swojej grupie cenowej. W pełni usztywniona i anodyzowana obudowa z aluminium, głośnik wysokotonowy z berylu, karbonowe membrany z nanografenu, neodymowy układ napędowy i słynna zwrotnica eliptyczna Magico – model A3 udowadnia, że niemożliwe staje się możliwe.

Przetwornik wysokotonowy

Aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres wysokich częstotliwości, projektanci wykorzystali nowo opracowany, 28-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z membraną z czystego berylu. Głośnik bazuje na podstawowej konstrukcji i geometrii głośnika M-Project. Specjalnie zaprojektowany neodymowy układ napędowy zamknięty jest w udoskonalonej tylnej komorze, wypełnionej materiałem tłumiącym najnowszej generacji, który pozwala uzyskać ultra-niskie zniekształcenia, większą moc, jeszcze lepszą dynamikę i szerszy liniowy zakres ruchu cewki.

Przetwornik średniotonowy

Nowo opracowany głośnik średniotonowy (152 mm) wyposażony jest w membranę z wielościennego włókna węglowego pokrytego warstwą nanografenu XG. Rozwiązanie to zapewnia optymalny stosunek sztywności do wagi i wyróżnia się idealnym współczynnikiem tłumienia. Potężne neodymowe systemy napędowe wykorzystują bardzo duże magnesy, aby zapewnić stabilne pole magnetyczne dla 75-milimetrowych cewek z czystego tytanu, zarówno w przypadku przetworników średnio- jak i niskotonowych.

Przetworniki niskotonowe

Dwa 178-milimetrowe głośniki niskotonowe wykorzystują nową wersję membrany Gen 8 Magico Nano-Tec. Te same właściwości i materiały, które pozwoliły na właściwe połączenie sztywności, masy i tłumienia, dostępne są także dla najniższych częstotliwości. Również obudowa została poddana symulacjom i testom, mającym na celu optymalne połączenie sztywności i tłumienia. Maksymalne zredukowanie wibracji gwarantuje minimalne oddziaływanie akustyczne przy maksymalnym przepływie powietrza. Nowy, potężny neodymowy układ napędowy (N48) zapewniając niezwykle stabilne pole magnetyczne dostarcza głośnikom niskotonowym odpowiednią moc . 75-milimetrowe cewki z czystego tytanu wykorzystują takie same rozwiązania techniczne jak w przypadku głośnika średniotonowego.

Zastosowane w A3 przetworniki średnio- i niskotonowe zostały zoptymalizowane pod kątem zapewnienia minimalnych zniekształceń muzycznych w odtwarzanych zakresach, zarówno pod względem częstotliwości jak i charakterystyki czasowej. Aby osiągnąć zaplanowany cel projektanci sięgnęli po najnowocześniejszą symulację FEA i wykorzystali ją podczas udoskonalania właściwości akustycznych, mechanicznych, elektromagnetycznych i termicznych. Teraz wszystko odbywa się na jednej platformie, co pozwala Magico zrobić kolejny krok w kierunku optymalizacji wydajności.

Zwrotnica

Wszystkie cztery przetworniki w A3 są akustycznie zintegrowane przy użyciu autorskiej zwrotnicy Magico – Elliptical Symmetry Crossover – która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 3-drożna konstrukcja wykorzystuje filtr Linkwitza-Rileya 24 dB/oktawę, który maksymalizuje pasmo przenoszenia przy zachowaniu liniowości fazy i zminimalizowaniu zniekształceń intermodulacyjnych.

Obudowa

Masywna, zamknięta obudowa A3, podobnie jak obudowy we wszystkich kolumnach głośnikowych Magico, jest inżynieryjnym majstersztykiem. W całości wykonana została z lotniczego aluminium klasy 6061 T6, takiego samego jak w przypadku obudowy opracowanej dla serii Q. Ta wzmocniona, złożona struktura wewnętrzna, na zewnątrz wykończona jest elegancką, szczotkowaną, anodyzowaną fakturą.

Obudowę A3 najlepiej opisać jako uproszczoną konstrukcję z serii Q – wykorzystującą takie same materiały i zbudowaną z takim samym kunsztem oraz taką samą dbałością o szczegóły projektowe i konstrukcyjne.A3 urzeczywistnia myśl konstrukcyjną, wykonanie i wydajność Magico. Obsesyjnie. Bezkompromisowo.

Magico A3. Niemożliwe staje się możliwe.

Magico A3 na polskim rynku będzie dostępny na przełomie I i II kwartału 2018 r. Poglądowa cena detaliczna tego modelu wyniesie 44 999 zł za parę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj