Wybór wyświetlacza nie jest łatwym zadaniem. Ekrany do projektora dostępne są w różnych rodzajach. Można je dzielić wg. rozmaitych kryteriów. Jednym z nich jest np. sposób montażu czy format emitowanego obrazu. Równie istotny jest parametr gain, który w dużym stopniu decyduje, czy produkt, jaki nabędziesz, sprosta Twoim oczekiwaniom. Sprawdź, czym jest ten czynnik i jak wpływa na poszczególne rodzaje wyświetlaczy.

Czym jest gain w ekranie projekcyjnym?

Najprościej, gain odpowiada za typ powierzchni projekcyjnej. Parametr ten decyduje m.in. o sposobie odbijania światła, intensyfikowania kontrastów, uwydatniania detaliczności cieniowania. To bardzo ważne czynniki, które wpływają na efekt obrazu. Poziom gainu określa rodzaj ekranu do projektora.

Ekrany do projektora – rodzaje

Powierzchnia wyświetlacza decyduje o jakości obrazu. Dlatego dobrze zastanów się, który jej wariant będzie dla Ciebie najlepszy. Inny sprawdzi się w przypadku prowadzenia np. prezentacji biznesowych, a odmienny, kiedy interesuje Cię oglądanie filmów lub obrazów 3D. Zanim zdecydujesz się na zakup, zobacz, jaki poziom gainu powinien mieć ekran projekcyjny, który zaspokoi Twoje potrzeby.

Typ White – do wyświetlania prezentacji edukacyjno-biznesowych

Model typu White emituje uniwersalny obraz, który sprawdza się w jasnych salach. Takie wyświetlacze są świetne dla osób prowadzących prezentacje i pokazujących na ekranach wykresy, tabelki, infografiki itp. Do wyboru są modele o wartości gain 1,0 oraz mieszczących się w przedziale 1,0-1,3. Większy gain zazwyczaj występuje w ekranach projekcyjnych o dużych przekątnych, by wzmocnić efekt jasności.

Typ Grey – stwórz własne kino domowe

Jeśli zamierzasz oglądać bardziej skomplikowane obrazy, musisz wybierać rodzaje ekranów do projektora o mniejszym poziomie gain. Rozważ  modele typu Grey o wysokim kontraście, kiedy chcesz stworzyć kino domowe. Taki wyświetlacz zapewni wysoką detaliczność cieni, a także uczytelnienie ciemnych barw.

Typ Coral  – większy gain do obrazów 3D

Największy gain powinien mieć ekran projekcyjny przeznaczony do oglądania filmów 3D. Wartość tego parametru w takich przypadkach musi wynosić powyżej 1,3.

Specjalne ekrany do projektora

Wyjątkowo wymagający klienci powinni zastanowić się nad specjalnymi rodzajami wyświetlaczy, które można dostać w najlepszych sklepach. Wyróżniają się one tym, że reagują inaczej zależnie od tego, z którego kierunku padają promienie słoneczne. Dzięki temu możliwe jest uwydatnienie najgłębszej czerni. Takie wersje świetnie sprawdzają się we wnętrzach z dużą ilością światła bocznego.

Przemyślane zakupy – stawiaj na jakość!

Jeżeli chcesz być w pełni zadowolony ze swojej inwestycji, to przede wszystkim dobrze przemyśl, który ekran do projektora będzie najlepszy w Twoim przypadku. Nie szukaj też oszczędności za wszelką cenę. Wieloletnią funkcjonalność i najwyższą jakość obrazu zagwarantują Ci wyłącznie urządzenia renomowanych producentów. Pamiętaj, że jeśli masz jakieś wątpliwości, w wyborze mogą pomóc Ci doradcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj