Audeze wprowadza do sprzedaży najnowsze słuchawki planarne LCD2 Classic. Model ten bazuje na legendarnych LCD-2 i podobnie jak one zapewnia doskonałą jakość dźwięku, a dzięki wprowadzonym modyfikacjom jest łatwiej dostępny dla szerokiego grona fanów pięknego brzmienia.

Od chwili debiutu w 2009 r. słuchawki LCD-2 są ulubioną konstrukcją profesjonalistów i wymagających audiofilów na całym świecie, co jest zasługą ich pięknego brzmienia. Teraz Audeze z dumą prezentuje nowe wcielenie tej klasycznej konstrukcji, model LCD2 Classic, który dzięki wprowadzonym modyfikacjom zapewnia równie wysoką jakość dźwięku, ale jest znacznie atrakcyjniejszy cenowo.

Znawcy klasycznej konstrukcji rozpoczynając swoją przygodę z LCD2 Classic z łatwością dostrzegą delikatnie ocieploną sygnaturę dźwiękową oryginału. Najnowsza konstrukcja zapewnia niesamowicie przestrzenne brzmienie z szeroką i głęboką sceną dźwiękową oraz mocnym, naturalnym basem.

W porównaniu z pierwowzorem LCD2 Classic mają nieco odmienną stylistykę. W miejsce drewnianych wieńców producent zastosował specjalne nylonowe pierścienie z krystalicznymi wtrąceniami. Drugą istotną zmianą jest lekki, stalowy pałąk nagłowny i umieszczony pod nim szeroki pas, którego zadaniem jest optymalne rozłożenie ciężaru słuchawek na głowie, a tym samym zapewnienie maksymalnej wygody użytkowania. Listę modyfikacji uzupełniają nowe złącza audio.

LCD2 Classic, podobnie jak LCD-2, są otwartymi słuchawkami wokółusznymi wyposażonymi w planarne przetworniki magnetyczne. Głośniki te w porównaniu z tradycyjnymi konstrukcjami gwarantują lepszą dynamikę i bardzo szerokie pasmo przenoszenia, które w najnowszej konstrukcji Audeze obejmuje zakres od 10 Hz do 50 kHz. Projektanci zadbali o to, aby LCD2 Classic zapewniały jakość dźwięku na takim samym wysokim poziomie, jak LCD-2.

Planarne przetworniki LCD2 Classic wykorzystują ultra-cienkie membrany, które wprawiane są w ruch przez neodymowe magnesy N50, umieszczone po obu stronach membran. Dzięki tej wyrafinowanej technice LCD2 Classic mogą pochwalić się maksymalną wartością SPL na poziomie przekraczającym 130 dB. Impedancja słuchawek mieści się pomiędzy bardzo niskimi i wysokimi wartościami i wynosi 70 Ω.

Słuchawki Audeze LCD2 Classic już są dostępne w sprzedaży. Model oferowany jest wyłącznie w czarnej wersji kolorystycznej, a jego poglądowa cena detaliczna wynosi 2999 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj