Za pomocą sieciowego amplitunera stereo MusicCast R-N803D Yamaha połączyła tradycję z nowoczesnością i wyniosła jakość brzmienia oraz możliwości sprzętu hi-fi na poziom znacznie przekraczający oczekiwania w stosunku do urządzeń w tym zakresie cenowym. Ten wyjątkowy miks zalet doceniło stowarzyszenie EISA, nagradzając konstrukcję Yamahy tytułem „Stereofoniczny Amplituner EISA 2018-2019”.

Projektując model MusicCast R-N803D Yamaha zamierzała udoskonalić jakość dźwięku i równocześnie podwyższyć poziom funkcjonalności w klasie sieciowych amplitunerów stereo. Środkiem, który pozwolił osiągnąć zamierzony cel, było połączenie najlepszych układów i komponentów elektronicznych wywodzących się z legendarnej koncepcji hi-fi zwanej ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology) z rozwiązaniami stosowanymi w najbardziej zaawansowanych amplitunerach kina domowego oraz urządzeniach stereo. Ta udana koncepcja Yamahy została doceniona przez stowarzyszenie EISA, które nagrodziło model MusicCast R-N803D tytułem „Stereofoniczny Amplituner EISA 2018-2019”.

„To urządzenie najlepiej pokazuje, jak daleko zaszły udoskonalenia przystępnego cenowo sprzętu Hi-Fi. Yamaha R-N803D to zaawansowany amplituner stereofoniczny, zaprojektowany jednocześnie z dbałością o krótką ścieżkę sygnału, jak też bogato wyposażony w nowoczesne układy, w tym przetwornik C/A ESS Sabre i system YPAO – firmowy układ optymalizacji charakterystyki działający bardzo efektywnie” – wskazuje na kluczowe cechy modelu kapituła EISA. „Wysoka moc, zarówno przy wysokiej, jak i niskiej impedancji, pozwala podłączyć większość kolumn, wydobyć brzmienie swobodne i przy tym precyzyjne, znacznie przekraczające oczekiwania, jakie dotąd mieliśmy w stosunku do sprzętu w tym zakresie cenowym. Do dyspozycji jest komunikacja Bluetooth, a firmowa platforma MusicCast pozwala połączyć się z serwisami Tidal, Spotify, Deezer oraz Qobuz. R-N803D to „szwajcarski scyzoryk” wśród wzmacniaczy stereofonicznych”.

Legendarna koncepcja hi-fi Yamahy – ToP-ART – ma za zadanie wiernie zachować integralność sygnału audio. MusicCast R-N803D pozostając zgodnym z tą koncepcją utrzymuje dźwiękową czystość i precyzję stereofonicznego obrazu muzyki na najwyższym możliwym poziomie i dzięki temu zapewnia niewiarygodną jakość dźwięku. Gwarancją doskonałego brzmienia jest także optymalne dopasowanie systemu audio pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego. MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem stereo i w ogóle urządzeniem hi-fi, które wyposażone zostało w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). Zadaniem tego specjalnego układu jest określenie kształtu pokoju, materiału pokrywającego ściany i pozycji głośników, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów dźwięku tak, aby zapewnić idealną odpowiedź i jakość dźwięku.

Swoją wszechstronność amplituner zawdzięcza bogatemu wyposażeniu i szerokiemu dostępowi do muzyki. MusicCast R-N803D kompatybilny jest z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast, dzięki czemu użytkownik może przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pomieszczeniach w domu. Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast model ten umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej (Wi-Fi). Ponadto już w chwilę po podłączeniu urządzenia użytkownik zyskuje dostęp do radia analogowego FM i cyfrowego DAB+. Wymagający melomani mogą również odtwarzać muzykę z odtwarzacza CD, gramfonu (wejście Phono), pamięci USB, komputera i serwera NAS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj