Doskonale zaprojektowany, z w pełni zbalansowanym torem sygnałowym i najwyższej jakości komponentami – najnowszy, referencyjny gramofon Yamaha GT-5000 w oczywisty sposób nawiązuje do złotej ery hi-fi, łącząc ekskluzywne wzornictwo z doskonałym brzmieniem i perfekcją wykonania. Za pomocą tego modelu Yamaha ponownie tworzy nową erę hi-fi, zapewniając prawdziwą ucztę zarówno dla uszu, jak i dla duszy.

Yamaha GT-5000 w jawny sposób nawiązuje do złotej ery hi-fi, w której królowały właśnie gramofony. Do dzisiaj dla wielu najbardziej wymagających miłośników muzyki jakość analogowego dźwięku pozostaje niedoścignionym ideałem. Odwołując się do wyrafinowanych konstrukcji ze złotego wieku hi-fi GT-5000 kontynuuje to dziedzictwo, podążając w stronę czystej muzykalności. Ten referencyjny model dostarcza absolutną przejrzystość i otwartość dźwięku, jednocześnie odzwierciedlając kunszt i rzemiosło, charakterystyczny nie tylko dla flagowych urządzeń audio Yamahy.

Zbalansowany tor sygnałowy

Podstawą niesamowitych możliwości audio referencyjnego gramofonu Yamahy jest dbałość o szczegóły konstrukcyjne. Tworząc układ audio projektanci sięgnęli po sprawdzone rozwiązanie, tj. zbalansowany tor sygnałowy, który zapewnia absolutną przejrzystość i otwartość dźwięku. W połączeniu z przedwzmacniaczem C-5000 i wzmacniaczem mocy M-5000, gramofon GT-5000 zapewnia zbalansowany łańcuch sygnałowy – od źródła, aż do wyjść głośnikowych.

Najwyższa możliwa precyzja śledzenia rowka płyty

W projekcie GT-5000 bardzo łatwo można doszukać się inspiracji odwołujących się do gramofonów Yamahy z serii „Gigantyczne i niesamowite”. Tamte konstrukcje cechowały ciężkie drewniane obudowy i talerze, które skutecznie tłumiły wibracje, zapewniając fantastyczne możliwości brzmieniowe. GT-5000 podąża tym samym torem, ale wynosi jakość dźwięku na jeszcze wyższy poziom. Gramofon wyposażony jest w proste ramię o długości 223 mm, zaprojektowane pod kątem uzyskania maksymalnej sztywności. W połączeniu z optymalnym zbalansowaniem całości element ten gwarantuje najwyższą możliwą precyzję śledzenia rowka płyty.

Wysokiej klasy napęd

Źródłem napędu urządzenia jest wysokiej klasy 24-biegunowy, 2-fazowy silnik synchroniczny prądu zmiennego. Motor generuje precyzyjną falę sinusoidalną i za pomocą paska napędza ciężki, ważący 5 kg aluminiowy talerz, gwarantujący stabilność prędkości obrotowej (33 1/3 obr./min. i 45 obr./min.). Sam pasek to specjalnie opracowany komponent, który w połączeniu z niesamowicie sztywną konstrukcją gramofonu minimalizuje wpływ silnika na jakość odtwarzanego dźwięku.

Luksusowy charakter

Yamaha GT-5000 przykuwa uwagę także od strony wzorniczej. Urządzenie wyróżnia się luksusowym czarnym wykończeniem na wysoki połysk – przywodzącym na myśl fortepiany Yamaha – idealnie dopasowanym do przedwzmacniacza C-5000, wzmacniacza mocy M-5000 i flagowych kolumn głośnikowych NS-5000. Głęboka czerń obudowy perfekcyjnie współgra ze stylistyką nóżek, „uszytych na miarę” flagowego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj