NAD rozpoczyna sprzedaż najnowszego stereofonicznego wzmacniacza mocy. Model C 268 dostarcza moc 80 W na kanał i wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję stopnia wyjściowego Hypex UcD. Urządzenie może współpracować z przedwzmacniaczem, zasilać głośniki w układzie bi-ampingu, pracować jako wzmacniacz slave, a po zmostkowaniu pełnić rolę wyrafinowanego monobloku.

NAD, wiodący producent domowych urządzeń audio i wideo klasy premium, wprowadza do sprzedaży końcówkę mocy C 268. Ten całkowicie nowy, przystępny cenowo stereofoniczny wzmacniacz przygotowany jest do pracy w różnych konfiguracjach. Urządzenie może być wykorzystywane  w tradycyjnym zestawieniu wraz z przedwzmacniaczem, zasilać kolumny głośnikowe w układzie bi-amping lub pracować jako wzmacniacz slave. Funkcjonalność C 268 zwiększa możliwość zmostkowania, przetwarzając wyjściową moc 80 W x 2 w potężne 300 W.

Projektanci NAD zrezygnowali z konwencjonalnych zasilaczy liniowych, wymagających dużej ilości energii, i stopni wyjściowych pracujących w klasie AB, które niemal połowę energii zamieniają na ciepło. Zamiast tego konstruktorzy opracowali jeszcze wydajniejsze obwody oparte na zasilaczach impulsowych i stopniach wyjściowych Class D. Dawniej uważane za gorszej jakości rozwiązania w porównaniu z tradycyjnymi topologiami, dzięki zaawansowanej inżynierii NAD stały się podstawą do stworzenia jednych z najlepszych wzmacniaczy. Każda z tych nowych konstrukcji wyróżnia się liniową charakterystyką w szerokim zakresie pasma przenoszenia, zapewniając ogromny postęp w stosunku do poprzednich modeli, bez względu na współpracujące kolumny głośnikowe.

Zasilanie C 268 dostarcza niemal 200 W ciągłej mocy i w ułamku sekundy potrafi wygenerować ponad 500 W, aby w pełni odwzorować dynamikę muzyki. Innowacyjny asymetryczny układ PowerDrive wykorzystuje każdą dostępną porcję energii, zachowując przy tym ogromną rezerwę mocy dynamicznej, która pozwala precyzyjnie odwzorować muzyczne detale bez zniekształceń i kompresji. Zasilacz przystosowany jest do współpracy z napięciem sieciowym od 100 V do 240 V i gwarantuje czyste zasilanie dla wszystkich układów C 268. Ten  niezwykle wydajny układ zasilający zapewnia niemal perfekcyjną regulację napięcia w szerokim zakresie warunków pracy i tworzy solidną, pozbawioną szumów podstawę dla stopni wzmocnienia.

C 268 wykorzystuje specjalnie opracowaną wersję sprawdzonego stopnia wyjściowego Hypex UcD. Rozwiązanie to pozwala uzyskać potężną moc wyjściową przy niemal niemierzalnych zniekształceniach i szumie w całym słyszalnym zakresie. Każdy detal tej konstrukcji został starannie dopracowany i perfekcyjnie wykonany, aby w pełni wykorzystać ogromny potencjał wzmacniacza.

„Przez ponad 40 lat firma NAD zdobyła światową renomę dzięki świetnie brzmiącym, najlepszym w swojej klasie wzmacniaczom, i model C 268 z pewnością nie jest tutaj wyjątkiem”, stwierdza Greg Stidsen, dyrektor ds. technologii i planowania produktu w NAD. „Nawet przy zachowaniu przystępnej ceny ta końcówka mocy udostępnia zaawansowaną technologię i bogaty zestaw funkcji, który pozwala użytkownikowi korzystać z C 268 w różnych konfiguracjach – od podstawowej stereo do potężnego monobloku”.

NAD C 268 może być podstawowym wzmacniaczem mocy, ale NAD dokładnie przemyślał wszystkie możliwe konfiguracje, zazwyczaj wykorzystywane podczas tworzenia funkcjonalnych rozwiązań. Wybieralne wejścia zbalansowane sprawiają, że C 268 idealnie sprawdza się w studiu lub w połączeniu z high-endowymi przedwzmacniaczami i procesorami.  Wejścia współpracują z funkcją regulacji czułości, wykorzystywaną do dopasowania końcówki mocy do innych komponentów lub podczas pracy w układzie bi-amping. Wyjście liniowe pozwala na dalsze zwiększenie mocy w tym samym kanale dla dodatkowych głośników lub subwooferów.

Do tych szerokich możliwości projektanci NAD dodali także funkcję zmostkowania, która zamienia C 268 w niesamowicie mocny monoblok. Zaczynając od jednego egzemplarza z czasem można wzbogacić system audio o kolejny C 268, kiedy użytkownik wymieni swoje kolumny głośnikowe na doskonalsze konstrukcje. Alternatywnie, C 268 można sparować ze wzmacniaczem zintegrowanym/DAC NAD C 368 i w przypadku zmostkowania obu jednostek w trybie mono uzyskać 300 W mocy na kanał, ciesząc się przy tym czystą przyjemnością słuchania.

Wzmacniacz mocy NAD C 268 już jest dostępny w sprzedaży. Poglądowa cena detaliczna modelu wynosi 3799 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj