Osoby korzystające ze swoich smartfonów jak ze zwykłych telefonów i używające ich jedynie do rozmów, wysyłania wiadomości czy robienia prostych fotografii należą dziś do rzadkości. Zdecydowana większość użytkowników w pełni korzysta z ich sporej funkcjonalności – na przykład grając w coraz bardziej zaawansowane gry, oddając się fotograficznej pasji czy korzystając z wysokiej jakości multimediów. Wiedzą o tym producenci sprzętu, którzy często oferują urządzenia o konkretnym profilu – na przykład smartfony muzyczne. Jakie modele z tego segmentu są szczególnie godne uwagi?

  1. Najlepsze smartfony do słuchania muzyki: Xiaomi Mi 10 Pro
  2. Jaki smartfon będzie najlepszy do słuchania muzyki? iPhone Xs
  3. Smartfony muzyczne dostępne w 2020: Google Pixel 4
  4. Na jakim smartfonie słuchać muzyki w 2020? Samsung Galaxy Note 10

Odpowiedź na powyższe pytanie niestety nie jest łatwa, bo na rynku wciąż pojawiają się modele deklasujące konkurencje i ustanawiające zupełnie nowe standardy mobilnego słuchania muzyki. Aby jednak chociaż w części przybliżyć wam ten segment rynku smartfonów i ułatwić wybór urządzenia, na którym słuchanie muzyki będzie czystą przyjemnością, przygotowaliśmy krótkie zestawieniu czterech modeli dostępnych obecnie na rynku, które zapewniają doskonałe wrażenia podczas odsłuchiwania plików muzycznych. Zapraszamy do lektury.

Najlepsze smartfony do słuchania muzyki: Xiaomi Mi 10 Pro

Z punktu widzenia miłośnika muzyki ten smartfon ma właściwie same zalety. Wad jest niedużo i nie mają one duże znaczenia – dlatego też, nieco przewrotnie, to właśnie od nich zaczniemy nasz opis Xiaomi Mi 10 Pro. Pierwszą z nich jest niedostateczna głośność maksymalna. Jeśli jednak bardziej niż absurdalnie głośna muzyka, ważna jest dla nas jej jakość, na tę propozycję Chińczyków zdecydowanie nie powinniśmy narzekać. Druga wada to zaś nieco zbyt wysoka cena. Wprawdzie na tle produktów konkurencji nie jest ona zbyt duża, ale w porównaniu do innych telefonów sygnowanych logo Xiaomi robi wrażenie. Mi 10 Pro kosztuje bowiem blisko 4,5 tysiąca złotych.

Jeżeli chodzi zaś o zalety, tu na pierwszy plan wysuwa się doskonale odtwarzany bas. Warto wspomnieć też o imponującej szerokości sceny. Poza tym telefon wypada doskonale także pod względem wydajności oraz jakości wykonywanych za jego pomocą zdjęć. Śmiało można uznać go za jednego z najbardziej udanych flagowców ostatnich miesięcy.

Jaki smartfon będzie najlepszy do słuchania muzyki? iPhone Xs

Pisząc skierowany do melomanów artykuł Jaki smartfon wybrać? nie moglibyśmy nie wspomnieć o którymś z urządzeń oferowanych przez giganta z Cupertino. Apple od dawna słynie bowiem z rewolucyjnych rozwiązań w dziedzinie mobilnego słuchania muzyki (wystarczy przypomnieć o będącym przecież autorskim konceptem Apple, kultowym już dziś iPodzie) oraz doskonałej jakości dźwięku odtwarzanego na jego urządzeniach. Nie inaczej jest w przypadku iPhone’a Xs, który zachwyca jakość plików muzycznych i na pewno zadowoli każdego audiofila.

Lista powodów, dla których warto kupić iPhone’a Xs na jakości muzyki oczywiście się nie kończy. Model oferuje nam wszystko to, do czego przywykliśmy obcując z urządzeniami Apple – doskonałe wykonanie, świetny design, w pełni funkcjonalne oprogramowanie oraz wydajność na najwyższym światowym poziomie.

Smartfony muzyczne dostępne w 2020: Google Pixel 4

Pozostając w Stanach Zjednoczonych, przechodzimy do kolejnego modelu stworzonego przez amerykańską firmę. Tym razem na tapet bierzemy Google i jego nowy Pixel 4. Z iPhonem Xs łączy go zresztą nie tylko pochodzenie oraz fakt, że świetnie sprawdzają się do słuchania muzyki. Oba smartfony należą też do grupy tych najmniejszych – świetnie leżą w dłoni i na pewno zadowolą wszystkich użytkowników, dla których duże ekrany większości współczesnych flagowców stanowią swego rodzaju przesadę.

Wrażenie robi przede wszystkim możliwość słuchania muzyki przy dużej głośności i jednoczesnym braku zniekształceń. Telefon równie dobrze wypada na słuchawkach, co bez nich – jest wyposażony w zestaw świetnych głośników. Odnotować warto również komplet trzech rejestrujących dźwięk w świetnej jakości mikrofonów.

Na jakim smartfonie słuchać muzyki w 2020? Samsung Galaxy Note 10

Jako ostatni telefon z tego zestawienia omówimy Samsunga Galaxy Note 10. W sieci sklepów elektronicznych RTV Euro AGD możecie kupić go już za niecałe 5 tysięcy złotych. Jak na jakość, do której Koreańczycy zdążyli już przyzwyczaić swoich klientów, to z całą pewnością nie jest zbyt wygórowana kwota. Tradycyjnie już dla Samsunga, użytkownicy tego modelu na pewno nie będą mieli powodów do narzekań – tym bardziej, że telefon ukazywał się na rynku jako flagowiec.

Telefon zachwyca ogromną szerokością sceny oraz wysoką jakością dźwięku – nawet kiedy ten będzie odtwarzany przy dużej głośności. Na pokładzie nie mogło też zabraknąć doskonałych głośników oraz wsparcia dla technologii Dolby Atmos. Całości dopełnia świetny wyświetlacz w technologii Super AMOLED, wysoka wydajność oraz będący znakiem rozpoznawczym całej serii rysik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj