Odtwarzanie muzyki w samochodzie pozwala komfortowo spędzić podróż. Każdy kierowca chciałby, aby czynność ta była maksymalnie wygodna. Ciekawym, a zarazem ergonomicznym rozwiązaniem jest połączenie radia samochodowego z telefonem, aby następnie odtwarzać ulubione utwory. W jaki sposób włączyć muzykę za pomocą smartfona podczas jazdy? Przygotowaliśmy kilka funkcjonalnych rozwiązań, które bez wątpienia Cię zainteresują!

Kabel AUX – skuteczne rozwiązanie dla każdego

Jeżeli nie należysz do osób szczególnie wymagających, ale cenisz wygodę, powinny zainteresować Cię kable AUX. To przewody, które z dwóch stron posiadają dokładnie taką samą końcówkę typu mini jack. Jedną z nich wystarczy włożyć do gniazda smartfona, a drugą do radia samochodowego. W ten sposób dźwięk odtwarzany w telefonie będzie przesyłany do radioodtwarzacza. Warto zauważyć, że kable AUX są niezwykle solidne. Podczas odtwarzania muzyki, jakość dźwięku zostaje w pełni zachowana. Z tego powodu rozwiązanie to docenią nawet szczególnie wymagające osoby, które chcą cieszyć się przyjemną podróżą. Wejście AUX posiadają praktycznie wszystkie współczesne radia samochodowe. Również wiele fabrycznych radioodtwarzaczy obsługuje port mini jack. Sprawdź, czy kabel AUX może być podłączony w Twoim samochodzie.

Transmiter bluetooth do gniazda zapalniczki

Jeżeli nie chcesz korzystać z kabla AUX lub Twój samochód nie posiada wejścia na taki przewód, z pewnością zainteresuje Cię transmiter samochodowy bluetooth do gniazda zapalniczki. To nowoczesne urządzenie posiadające wiele funkcji. Służy przede wszystkim do przesyłania dźwięku z telefonu do radia samochodowego poprzez ustawienie dowolnej częstotliwości FM. Sprzęt ten obsługuje także port kart microSD, co jest dodatkowym atutem. Transmiter posiada wejście USB, więc umieszczenie urządzenia w gnieździe zapalniczki nie blokuje możliwości ładowania telefonu komórkowego. Cena porządnego kabla oraz transmitera jest podobna, więc możesz wypróbować oba te rozwiązania, aby zdecydować, które lepiej pasuje do Twoich preferencji.

Transmiter bluetooth do AUX – odbiornik dźwięku

Do prawdopodobnie najwygodniejszych urządzeń zaliczyć możemy odbiornik dźwięku bluetooth umieszczany w gnieździe AUX. Urządzenia te posiadają wejście mini jack, jednak do przesyłania muzyki niepotrzebny jest żaden przewód. Wystarczy włożyć odbiornik dźwięku do gniazda AUX, a następnie sparować za pomocą bluetooth telefon i transmiter. Następnie pliki muzyczne odtwarzane w smartfonie będą przesyłane do radia samochodowego. Urządzenia tego rodzaju wyposażone są we wbudowany akumulator, który należy ładować co kilkanaście godzin kablem Micro USB.

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Bez względu na to, jaki sposób na przesyłanie muzyki z telefonu do radia samochodowego wybierzesz, nie zapominaj o kwestiach bezpieczeństwa. Najlepiej odtwarzanie dźwięku na smartfonie uruchomić bezpośrednio przed rozpoczęciem trasy, aby nie korzystać z urządzenia w trakcie jazdy. Wówczas zadbasz o bezpieczeństwo swoje oraz wszystkich pozostałych uczestników ruchu drogowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj