Audio-Technica poszerza serię DSR o douszne słuchawki ATH-DSR5BT. Dzięki innowacyjnemu układowi Pure Digital Drive® model ten na nowo określa możliwości bezprzewodowych konstrukcji mobilnych. Wprowadzony przez Audio-Technikę system zachowuje sygnał audio w cyfrowej postaci od źródła aż do przetwornika, dostarczając użytkownikowi najwyższej jakości dźwięk. W uzyskaniu perfekcyjnego brzmienia pomaga także kodek aptX HD, współpracujący z modułem Bluetooth®.

ATH-DSR5BT są pierwszymi dousznymi słuchawkami wyposażonymi w specjalnie opracowany system Pure Digital Drive™. Jakość dźwięku podczas cyfrowo-analogowej konwersji zniekształca się i ulega pogorszeniu. Poprzez zastosowanie chipsetu Trigence Semiconductor Dnote® obróbka cyfrowo-analogowa zostaje ominięta, a sygnał audio pozostaje w całkowicie cyfrowej postaci od źródła aż do przetworników w słuchawkach. Efektem jest krystalicznie czyste i naturalne brzmienie, ujawniające szczegóły dotychczas niedostępne podczas korzystania z bezprzewodowej transmisji muzyki.

Najnowszy model Audio-Techniki szczyci się także nowo opracowanymi dwufazowymi przetwornikami push-pull. Ta niezwykle wydajna konstrukcja zadebiutowała w słuchawkach dousznych z serii CKR i składa się z dwóch przetworników o różnych średnicach (w DSR5BT: 9,8 mm oraz 8,8 mm). Membrany przetworników poruszają się równocześnie w przeciwnych kierunkach i mają przeciwne uzwojenia (odwrócona faza). Rozwiązanie to zmniejsza zniekształcenia harmoniczne i udoskonala równowagę czasową, przy jednoczesnym zwiększeniu mocy i wzroście czułości wyjściowej. W połączeniu z systemem Pure Digital Drive™ zapewnia to przestrzenny i ekspansywny dźwięk, zachowujący swój naturalny charakter w szerokim zakresie częstotliwości.

Obydwie słuchawki modelu ATH-DSR5BT połączone są ze sobą przy pomocy nowo opracowanego naszyjnika. W jego przedniej części projektanci umieścili mikrofon oraz przyciski umożliwiające regulowanie poziomu głośności, sterowanie odtwarzaniem muzyki, a także odbieranie połączeń telefonicznych. Naszyjnik wygodnie opiera się na karku użytkownika i skrywa akumulator oraz układy elektroniczne, m.in. moduł łączności bezprzewodowej. Bluetooth® wspomagany jest przez kodeki aptX HD oraz SBC i AAC. Dzięki temu słuchawki pozwalają odkryć oszałamiającą jakość dźwięku high-res (do aż 48 kHz/24 bitów) i zapewniają doskonałe brzmienie, w porównaniu z MP3, przy podobnej szybkości transmisji bitowej.

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR5BT dostarczane są wraz z futerałem, który zapewnia dodatkową ochronę podczas przewożenia słuchawek. Ponadto użytkownik otrzymuje odizolowujące od dźwięków otoczenia silikonowe wkładki douszne w różnych rozmiarach, a także przewód USB umożliwiający ładowanie akumulatora.

Słuchawki Audio-Technica ATH-DSR5BT zadebiutowały podczas wystawy CES 2018 i będą dostępne w sprzedaży w drugim kwartale br. Nominalną cenę detaliczną modelu poznamy w chwili jego rynkowego debiutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj